Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Lubrikační gely : druhy

Lubrikační gely : druhy

Na trhu máme celou řadu lubrikačních gelů, které můžete dělit podle příchutě, ale především je dělíme podle toho, na jaké bázi jsou vyrobené. Rozlišujeme tyto:

 

Vodní lubrikační gely

Jsou vodou rozpustné. Tento druh nejméně dráždí lidskou pokožku. Jejich výhodou je, že se dají používat s kondomem, aniž by ho naleptávaly. Jde o nejuniverzálnější lubrikační gel. Oceníte i to, že na lůžkovinách nezanechává žádné skvrny. Je jich velký výběr a i cena je příznivá. Jedinou nevýhodou lubrikačního gelu na vodní bázi je fakt, že potřebujete pro kvalitní lubrikaci větší množství a při dlouhém sexu ho musíte doplňovat, protože houstne.

 

 

Olejové lubrikační gely

Olejový lubrikační gel je hladký a vzbuzuje vzrušivý pocit. Jeho výdrž mnohonásobně delší než u lubrikantu na vodní bázi. Nehodí se k použití s kondomem či s erotickými pomůckami. Jejich povrch totiž naleptává.

 

TIP : Buďte sexuálně přitažlivý, ale i sociálně přijatelný. Feromony pro muže i ženy.

Silikonové lubrikační gely

Jsou velmi kvalitní a můžeme říci, že spojují ty nejlepší vlastnosti z vodních a olejových lubrikačních gelů. Jsou hladké a vzbuzují vzrušivý pocit a zároveň jsou bezpečné a dobře snášenlivé. Jejich cena je o něco vyšší než u olejových a vodních lubrikačních gelů. Potěší vás, že jsou nelepivé a mají nulou zasychavost. Stačí tedy používat malé množství gelu na dlouhou dobu. Gel se jemně vstřebává do pokožky.

 

Speciální lubrikační gely

Jde o aromatizované lubrikační gely. Už dávno bylo prokázáno, že na sexualitu působí také čichové podněty, takže byly vyvinuté různé vůně, které jsou buď „jen“ příjemné, nebo mají přímo sexuálně dráždit.

 

Alternativní lubrikační gely

Do této skupiny patří různé přírodní oleje. I těch je celá řada. Mají různé vůně a příchutě a mezi uživateli jsou velmi oblíbené. Často jsou využívané k erotickým masážím a smyslné milostné předehře.


Diskuse (24 komentářů)

LENKA, (14. 03. 2012 16:42) Reagovat
Tak to jsem nějaká zaostalá...:) Doteď jsem nevěděla, že se gely dělí do nějakých skupin, a to lubrikant používáme. Vždycky v drogerce po nějakém šáhnu a ani se nezajímám, jaký to je. Až teď jsem se koukla, že jde o gel na vodní bázi. Jsem s ním spokojená, ale nemám srovnání.:)
MAREK, (18. 05. 2012 09:56) Reagovat
Já taky nevím, že je více skupin gelů. Nějaký používáme. Kupuju ho v drogerii a beru první, co mi padne pod ruku. Ani nějak často nepoužíváme gely. Jednou jsem vzal aromatizovaný a to nebylo nic moc.
Franta, (27. 06. 2012 08:41) Reagovat
Hlavně to chce nějakej lubrikační gel, je vcelku jedno jakej.
Ornela, (20. 08. 2012 09:25) Reagovat
Příjemná cena a svůj účel dobře plní...Co dodat. Jiné gely jsem nezkoušela. Proč také, když s gelem na vodní bázi jsem absolutně spokojená.
Dagmarka, (18. 10. 2012 10:06) Reagovat
Je nutné při používání erotických pomůcek mít lubrikační gel? A jaké jsou na erotické pomůcky nejlepší?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lubrikační gely
Kontakty