Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Lubrikační gely : druhy

Lubrikační gely : druhy

Na trhu máme celou řadu lubrikačních gelů, které můžete dělit podle příchutě, ale především je dělíme podle toho, na jaké bázi jsou vyrobené. Rozlišujeme tyto:

 

Vodní lubrikační gely

Jsou vodou rozpustné. Tento druh nejméně dráždí lidskou pokožku. Jejich výhodou je, že se dají používat s kondomem, aniž by ho naleptávaly. Jde o nejuniverzálnější lubrikační gel. Oceníte i to, že na lůžkovinách nezanechává žádné skvrny. Je jich velký výběr a i cena je příznivá. Jedinou nevýhodou lubrikačního gelu na vodní bázi je fakt, že potřebujete pro kvalitní lubrikaci větší množství a při dlouhém sexu ho musíte doplňovat, protože houstne.

 

 

Olejové lubrikační gely

Olejový lubrikační gel je hladký a vzbuzuje vzrušivý pocit. Jeho výdrž mnohonásobně delší než u lubrikantu na vodní bázi. Nehodí se k použití s kondomem či s erotickými pomůckami. Jejich povrch totiž naleptává.

 

TIP : Buďte sexuálně přitažlivý, ale i sociálně přijatelný. Feromony pro muže i ženy.

Silikonové lubrikační gely

Jsou velmi kvalitní a můžeme říci, že spojují ty nejlepší vlastnosti z vodních a olejových lubrikačních gelů. Jsou hladké a vzbuzují vzrušivý pocit a zároveň jsou bezpečné a dobře snášenlivé. Jejich cena je o něco vyšší než u olejových a vodních lubrikačních gelů. Potěší vás, že jsou nelepivé a mají nulou zasychavost. Stačí tedy používat malé množství gelu na dlouhou dobu. Gel se jemně vstřebává do pokožky.

 

Speciální lubrikační gely

Jde o aromatizované lubrikační gely. Už dávno bylo prokázáno, že na sexualitu působí také čichové podněty, takže byly vyvinuté různé vůně, které jsou buď „jen“ příjemné, nebo mají přímo sexuálně dráždit.

 

Alternativní lubrikační gely

Do této skupiny patří různé přírodní oleje. I těch je celá řada. Mají různé vůně a příchutě a mezi uživateli jsou velmi oblíbené. Často jsou využívané k erotickým masážím a smyslné milostné předehře.


Diskuse (24 komentářů)

Kelly, (25. 04. 2013 06:14) Reagovat
[quote name="Madla"]Mám dotaz: Dá se i mezi levnějšími značkami najít gel, který zároveň působí jako lubrikační gel a hodí se i na erotikou masáž? Díky.[/quote]Dá. Já jsem si ani nekupovala gel na tyhle účely v sexshopu, ale v drogerce. Krásně voní a moc nestál, ale chcete-li mít možnost většího výběru vůní, nakupujte přes sexshop. I tam najdete nabídky na levé lubrikanty, které zároveň souží jako masážní gely.
Mina, (31. 05. 2013 08:27) Reagovat
A jaký volit lubrikační gel, když mám citlivou pokožku. Nemyslím teď ani přímo značku, ale spíš, jestli je lepší na vodní bázi, silikonové, nebo jestli se třeba nevyrábí nějaké speciální pro tyhle účely.
Gami, (10. 06. 2013 08:30) Reagovat
[quote name="Mina"]A jaký volit lubrikační gel, když mám citlivou pokožku. Nemyslím teď ani přímo značku, ale spíš, jestli je lepší na vodní bázi, silikonové, nebo jestli se třeba nevyrábí nějaké speciální pro tyhle účely.[/quote]Záleží, jak máte citlivou pokožku. Možná by to chtělo vyzkoušet, co vám bude nejvíce vyhovovat. Možná bych asi pro tyhle účely volila nějaké neparfémované gely.
Mirka, (18. 07. 2013 04:48) Reagovat
Mino, existují speciální lubrikační gely, které jsou přímo určené pro citlivou pokožku. Myslím, že to mají přímo v názvu, ale nejsem si jistá. Každopádně jsem je někde viděla, tak si to dej do vyhledávače a určitě něco najdeš.
Anča, (10. 09. 2013 08:49) Reagovat
[quote name="Mirka"]Mino, existují speciální lubrikační gely, které jsou přímo určené pro citlivou pokožku. Myslím, že to mají přímo v názvu, ale nejsem si jistá. Každopádně jsem je někde viděla, tak si to dej do vyhledávače a určitě něco najdeš.[/quote]jj, existují. Já je používám. Mám obecně citlivější pokožku, nevím, jestli by mě klasický lubrikant způsobil nějakou reakci, možná také ne, ale raději to neriskuji. S tím pro citlivější pokožku jsem spokojená.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lubrikační gely
Kontakty