Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Lubrikační gely : druhy

Lubrikační gely : druhy

Na trhu máme celou řadu lubrikačních gelů, které můžete dělit podle příchutě, ale především je dělíme podle toho, na jaké bázi jsou vyrobené. Rozlišujeme tyto:

 

Vodní lubrikační gely

Jsou vodou rozpustné. Tento druh nejméně dráždí lidskou pokožku. Jejich výhodou je, že se dají používat s kondomem, aniž by ho naleptávaly. Jde o nejuniverzálnější lubrikační gel. Oceníte i to, že na lůžkovinách nezanechává žádné skvrny. Je jich velký výběr a i cena je příznivá. Jedinou nevýhodou lubrikačního gelu na vodní bázi je fakt, že potřebujete pro kvalitní lubrikaci větší množství a při dlouhém sexu ho musíte doplňovat, protože houstne.

 

 

Olejové lubrikační gely

Olejový lubrikační gel je hladký a vzbuzuje vzrušivý pocit. Jeho výdrž mnohonásobně delší než u lubrikantu na vodní bázi. Nehodí se k použití s kondomem či s erotickými pomůckami. Jejich povrch totiž naleptává.

 

TIP : Buďte sexuálně přitažlivý, ale i sociálně přijatelný. Feromony pro muže i ženy.

Silikonové lubrikační gely

Jsou velmi kvalitní a můžeme říci, že spojují ty nejlepší vlastnosti z vodních a olejových lubrikačních gelů. Jsou hladké a vzbuzují vzrušivý pocit a zároveň jsou bezpečné a dobře snášenlivé. Jejich cena je o něco vyšší než u olejových a vodních lubrikačních gelů. Potěší vás, že jsou nelepivé a mají nulou zasychavost. Stačí tedy používat malé množství gelu na dlouhou dobu. Gel se jemně vstřebává do pokožky.

 

Speciální lubrikační gely

Jde o aromatizované lubrikační gely. Už dávno bylo prokázáno, že na sexualitu působí také čichové podněty, takže byly vyvinuté různé vůně, které jsou buď „jen“ příjemné, nebo mají přímo sexuálně dráždit.

 

Alternativní lubrikační gely

Do této skupiny patří různé přírodní oleje. I těch je celá řada. Mají různé vůně a příchutě a mezi uživateli jsou velmi oblíbené. Často jsou využívané k erotickým masážím a smyslné milostné předehře.


Diskuse (24 komentářů)

Paja, (24. 10. 2012 07:10) Reagovat
[quote name="Dagmarka"]Je nutné při používání erotických pomůcek mít lubrikační gel? A jaké jsou na erotické pomůcky nejlepší?[/quote]Tak u některých pomůcek to až tak nutné není. Dobře kloužou samy. Ono se to asi nedá říci takhle obecně. Při používání pomůcky poznáš sama, jestli se obejdeš bez gelu nebo ne, ale lepší je ho použít. Já myslím, že je většinou jedno, jaký se použije lubrikační gel. Jen ty moderní pomůcky (z umělé kůže) nesnesou nějaký gel, mám pocit, že silikonový jim škodí, ale teď si nejsem úplně jistá, jestli právě ten, ale asi jo. Přijde mi to nejlogičtější.
M.m, (21. 11. 2012 13:22) Reagovat
Je to tak, některé hračky (silikonové a z umělé kůže) nesnesou všechny lubrikační gely, ale to byste měli mít u návodu k erotické pomůcce. Alespoň já to u vibrátoru měla.
Dajda, (28. 12. 2012 19:12) Reagovat
Já mám jeden univerzální gel a ten používám na všechno a zatím ve všech ohledech dobrý a na nic mi to nevadilo.:)
Vanda, (29. 03. 2013 07:39) Reagovat
[quote name="Dajda"]Já mám jeden univerzální gel a ten používám na všechno a zatím ve všech ohledech dobrý a na nic mi to nevadilo.:)[/quote]Tak já myslím, že na většinu účelů klasický gel stačí. Máme teď doma jeden, který je zároveň masážní gel a myslím, že je na něm nejúžasnější, jak nádherně voní.
Madla, (10. 04. 2013 06:33) Reagovat
Mám dotaz: Dá se i mezi levnějšími značkami najít gel, který zároveň působí jako lubrikační gel a hodí se i na erotikou masáž? Díky.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lubrikační gely
Kontakty