Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Lubrikační gely : druhy

Lubrikační gely : druhy

Na trhu máme celou řadu lubrikačních gelů, které můžete dělit podle příchutě, ale především je dělíme podle toho, na jaké bázi jsou vyrobené. Rozlišujeme tyto:

 

Vodní lubrikační gely

Jsou vodou rozpustné. Tento druh nejméně dráždí lidskou pokožku. Jejich výhodou je, že se dají používat s kondomem, aniž by ho naleptávaly. Jde o nejuniverzálnější lubrikační gel. Oceníte i to, že na lůžkovinách nezanechává žádné skvrny. Je jich velký výběr a i cena je příznivá. Jedinou nevýhodou lubrikačního gelu na vodní bázi je fakt, že potřebujete pro kvalitní lubrikaci větší množství a při dlouhém sexu ho musíte doplňovat, protože houstne.

 

 

Olejové lubrikační gely

Olejový lubrikační gel je hladký a vzbuzuje vzrušivý pocit. Jeho výdrž mnohonásobně delší než u lubrikantu na vodní bázi. Nehodí se k použití s kondomem či s erotickými pomůckami. Jejich povrch totiž naleptává.

 

TIP : Buďte sexuálně přitažlivý, ale i sociálně přijatelný. Feromony pro muže i ženy.

Silikonové lubrikační gely

Jsou velmi kvalitní a můžeme říci, že spojují ty nejlepší vlastnosti z vodních a olejových lubrikačních gelů. Jsou hladké a vzbuzují vzrušivý pocit a zároveň jsou bezpečné a dobře snášenlivé. Jejich cena je o něco vyšší než u olejových a vodních lubrikačních gelů. Potěší vás, že jsou nelepivé a mají nulou zasychavost. Stačí tedy používat malé množství gelu na dlouhou dobu. Gel se jemně vstřebává do pokožky.

 

Speciální lubrikační gely

Jde o aromatizované lubrikační gely. Už dávno bylo prokázáno, že na sexualitu působí také čichové podněty, takže byly vyvinuté různé vůně, které jsou buď „jen“ příjemné, nebo mají přímo sexuálně dráždit.

 

Alternativní lubrikační gely

Do této skupiny patří různé přírodní oleje. I těch je celá řada. Mají různé vůně a příchutě a mezi uživateli jsou velmi oblíbené. Často jsou využívané k erotickým masážím a smyslné milostné předehře.


Diskuse (24 komentářů)

DANA, (27. 04. 2011 04:46) Reagovat
Vodní lubrikační gely mě osobně vyhovují nejvíce. Mám poměrně citlivou pokožku a po silikonových lubrikačních gelech mám pak červenou a lehce svědivou kůži kolem pochvy.
OLINA, (24. 10. 2011 08:54) Reagovat
Já právě ty silikonový mám nejradši. Pokožku mi nedráždí a navíc dlouho vydrží a nezasychají, na rozdíl od těch gelů na vodní bázi.
LUKÁŠ, (30. 11. 2011 12:47) Reagovat
Vodní lubrikanty jsou levné a svou funkci splní. Jsem s nimi spokojený.
PAVLA, (29. 12. 2011 13:54) Reagovat
Dřív jsem nepoužívala lubrikační gel vůbec. Teď občas jo a myslím, že tyhle vodní bohatě stačí.
KLÁRA, (31. 01. 2012 12:14) Reagovat
My používáme lubrikační gel jen při análním styku. Máme běžný gel, ale slyšela jsem, že na anální sex jsou nějaké speciální gely. Víte o tom něco? V čem jsou lepší?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lubrikační gely
Kontakty