Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Lubrikační gely : druhy

Lubrikační gely : druhy

Na trhu máme celou řadu lubrikačních gelů, které můžete dělit podle příchutě, ale především je dělíme podle toho, na jaké bázi jsou vyrobené. Rozlišujeme tyto:

 

Vodní lubrikační gely

Jsou vodou rozpustné. Tento druh nejméně dráždí lidskou pokožku. Jejich výhodou je, že se dají používat s kondomem, aniž by ho naleptávaly. Jde o nejuniverzálnější lubrikační gel. Oceníte i to, že na lůžkovinách nezanechává žádné skvrny. Je jich velký výběr a i cena je příznivá. Jedinou nevýhodou lubrikačního gelu na vodní bázi je fakt, že potřebujete pro kvalitní lubrikaci větší množství a při dlouhém sexu ho musíte doplňovat, protože houstne.

 

 

Olejové lubrikační gely

Olejový lubrikační gel je hladký a vzbuzuje vzrušivý pocit. Jeho výdrž mnohonásobně delší než u lubrikantu na vodní bázi. Nehodí se k použití s kondomem či s erotickými pomůckami. Jejich povrch totiž naleptává.

 

TIP : Buďte sexuálně přitažlivý, ale i sociálně přijatelný. Feromony pro muže i ženy.

Silikonové lubrikační gely

Jsou velmi kvalitní a můžeme říci, že spojují ty nejlepší vlastnosti z vodních a olejových lubrikačních gelů. Jsou hladké a vzbuzují vzrušivý pocit a zároveň jsou bezpečné a dobře snášenlivé. Jejich cena je o něco vyšší než u olejových a vodních lubrikačních gelů. Potěší vás, že jsou nelepivé a mají nulou zasychavost. Stačí tedy používat malé množství gelu na dlouhou dobu. Gel se jemně vstřebává do pokožky.

 

Speciální lubrikační gely

Jde o aromatizované lubrikační gely. Už dávno bylo prokázáno, že na sexualitu působí také čichové podněty, takže byly vyvinuté různé vůně, které jsou buď „jen“ příjemné, nebo mají přímo sexuálně dráždit.

 

Alternativní lubrikační gely

Do této skupiny patří různé přírodní oleje. I těch je celá řada. Mají různé vůně a příchutě a mezi uživateli jsou velmi oblíbené. Často jsou využívané k erotickým masážím a smyslné milostné předehře.


Diskuse (24 komentářů)

Kristýna, (07. 11. 2013 09:58) Reagovat
Lubrikační gely jsem nikdy nepoužívala, ale v poslední době mě přijde, že při vzrušení málo vlhnu, tak si ho asi pořídíme. Akorát nevím, jestli to nemůže být důsledek nějakého problému. Všude čtu, že s přirozeným vlhnutím mají problémy starší ženy, ale mezi ně se tedy nepočítám. Je mi 35 let. Tak snad je to jen přechodné a spraví se to.
Patricie, (03. 12. 2014 13:49) Reagovat
[quote name="Kristýna"]Lubrikační gely jsem nikdy nepoužívala, ale v poslední době mě přijde, že při vzrušení málo vlhnu, tak si ho asi pořídíme. Akorát nevím, jestli to nemůže být důsledek nějakého problému. Všude čtu, že s přirozeným vlhnutím mají problémy starší ženy, ale mezi ně se tedy nepočítám. Je mi 35 let. Tak snad je to jen přechodné a spraví se to.[/quote]Taky mám občas období, kdy vlhnu míň a musím si pomáhat gelem. Problémy s vlhnutím může mít občas každá žena. Pokud to vyřeší lubrikační gel a jiné problémy nemáte (svědění, nepříjemný pocit atd.), tak si myslím, že to řešit vůbec nemusíte.
Michule, (04. 02. 2015 13:13) Reagovat
Já lubrikační gely nemám moc ráda, respektive je nesnesu. Párkrát jsem zkoušela od různé značky a jsou mi vždycky nepříjemné, tak nevím, jestli jsem na to nějak víc citlivá. Celkově jsem na různý kosmetický přípravky citlivější, tak možná i na gely.
Alena, (19. 07. 2015 16:29) Reagovat
[quote name="Michule"]Já lubrikační gely nemám moc ráda, respektive je nesnesu. Párkrát jsem zkoušela od různé značky a jsou mi vždycky nepříjemné, tak nevím, jestli jsem na to nějak víc citlivá. Celkově jsem na různý kosmetický přípravky citlivější, tak možná i na gely.[/quote]Možná sis vybírala špatné. Já jsem měla také doma několik přípravků, které byli přearomatizované, lepkavé atd. Zkus mezi těmi kvalitnějšími, sice trochu připlatíš, ale rozdíl je znát.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lubrikační gely
Kontakty